Kdo jsem

Mgr. Magdalena Šimečková

Kynologii se věnuji od svých 10 let. Nikdy mě příliš neuchvátily cvičáky, kde mě již v raném věku popuzovalo hrubé zacházení se psy. Přesto jsem se svým velkým kníračem na kynologické cvičiště docházela. Později jsem si pořídila psa plemene kólie, který se svou jemnou povahou na sportovní výcvik příliš nehodil. Právě on mě přivedl v roce 1999 ke canisterapii, které se věnuji se svými psy dodnes. Mí psi a já tvoříme tým, který přináší radost a úlevu do domovů pro seniory, dětem i dospělým s různými druhy postižení

Canisterapie byla i tématem mé diplomové práce, kterou jsem zakončila studium na filozofické fakultě Ostravské Univerzity, obor sociální práce a poradenství. Poznatky z oboru psychologie a poradenství dnes hojně uplatňuji v práci se svými psími i lidskými klienty. V minulosti jsem vyučovala na Slezské univerzitě v Opavě předmět Zooterapie.

V průběhu let jsem získala praxi při výcviku asistenčních i slepeckých psů doma i v zahraničí. Této činnosti se dnes věnuji jen velmi okrajově, nicméně stáž ve výcvikovém centru pro vodící psy v Cardiffu ve Walesu pro mě znamenala zlom v pohledu na výcvik psů. Právě zde jsem nahlédla pod pokličku pozitivního přístupu bez použití násilí. Zahodila jsem stahovací obojky a jiné nátlakové pomůcky a místo nich dnes používám clicker a mozek.

V roce 2001 jsem absolvovala rekvalifikační kurz Výcvikář a chovatel služebních a pracovních plemen psů.

Od roku 2003 provozuji psí školu a od roku 2006 i psí hotel.

Mám zkušenosti s prací v psím hotelu i výcvikovém centru pro vodící a asistenčí psy. Absolvovala jsem opakovaně krátkou stáž ve spřátelené psí škole v Irském Dublinu a kurz Dee Ganley CPDT/CABC/CDBC na téma: Práce s bázlivými a agresivními psy a Práce s deprivovanými psy v útulcích.

Jako první v České republice jsem získala osvědčení v rámci Clicker Trainers Compenecy Assessment Program CAP 1 a 2 – zkouška pro cvičitele s klikrem. Absolvovala jsem i kurz pro CAP 3 a v současné době pracuji na závěrečné práci pro udělení CAP 3.

Absolvovala jsem kurzy na téma práce s agresivními psy s Gertem de Bolsterem, stres v psích sportech a evaluace povah s Sue Sternberg, problémové chování u psů s Amber Bateson,seminář Psí komunikace a lidská komunikace s Alexou Capra.

Absolvovala jsem semináře na téma Tellington TTouch s Lisou Leicht

Pravidelně se jezdím vzdělávat do Británie na kurzy Kay Laurence a jejich spolupracovníků a také do Itálie za trenérkou Alexou Capra. Své vzdělání si doplňuji četbou odborné zahraniční literatury a navštěvuji vědecké konference a výukové kurzy doma i v zahraničí.

Od roku 2015 jsem certifikovaný poradce organizace Family Paws pro nastávající rodiče a rodiny s dětmi, které řeší přípravu pejska na příchod miminka a jeho vztah k dětem.

Mimo to jsem absolvovala psychoterapeutický výcvik Grof Transpersonal Training Stanislava Grofa a jsem certifikovaným facilitátorem holotropního dýchání.

Psi a psychologie jsou mou vášní.

Více o mých aktivitách naleznete na

www.koira.cz a www.cestakekorenum.cz